Jak dobrać odpowiednią szafę RACK?

Szafa RACK – co warto wiedzieć przed zakupem?

Jak dobrać odpowiednie drzwi w szafie RACK?

Wybór odpowiedniej szafy serwerowej RACK to kluczowa decyzja dla każdej firmy lub organizacji, która potrzebuje niezawodnego centrum danych. Poniższy przewodnik pomoże Ci zrozumieć ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze szafy serwerowej RACK.

Przestrzeń i rozmiar: Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest ilość miejsca dostępnego w centrum danych. Szafy serwerowe RACK są dostępne w różnych rozmiarach i głębokościach, dlatego ważne jest, aby zmierzyć dostępną przestrzeń i wybrać szafę, która odpowiada Twoim potrzebom. Musisz także upewnić się, że szafka jest wystarczająco duża, aby pomieścić cały sprzęt i że ma wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić wszelkie przyszłe plany rozbudowy.

Czytaj więcej…

Stoisz przed wyborem szafy serwerowej? Zastanawiasz się jaka będzie najlepsza? Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas artykuł w pewnym stopniu rozwieje twoje wątpliwości. Szafy serwerowe służą do przechowywania osprzętu RACK.

Mają za zadanie chronić go przed uszkodzeniami, czynnikami zewnętrznymi oraz zapobiegać chaosowi w serwerowni. Bez przeszkód można stwierdzić, że szafy rackowe są przedmiotami o prostym przeznaczeniu, ale ich dobór nie zawsze jest taki oczywisty. Warto poświęcić czas, by idealnie dostosować je do swoich potrzeb, dlatego przed ich wyborem należy zadać sobie 7 podstawowych pytań:

Czytaj więcej…

Jakie drzwi są bardziej funkcjonalne: perforowane, pełne czy szklane? Kiedy warto wybrać drzwi jedno lub dwuskrzydłowe? Aby odpowiedzieć na pytanie jakie drzwi będą bardziej funkcjonalne musimy wiedzieć co będzie się znajdowało w szafie oraz jak będzie ona chłodzona.

Wariant 1 – szafa z serwerami RACK
Wszystkie większe urządzenia RACK, takie jak serwery, macierze dyskowe, biblioteki taśmowe są przystosowane do pobierania chłodnego powietrza z przodu i wyrzucania ciepłego z tyłu.

W typowej konfiguracji obieg powietrza w szafie wygląda następująco:

Czytaj więcej…

 

Wentylacja w szafie RACK

Klimatyzacja w szafach RACK

Wentylacja w szafie RACK odgrywa kluczową rolę w ocenie parametrów pracy dla urządzeń elektronicznych, takich jak serwery, przełączniki sieciowe, zasilacze itp. Utrzymanie właściwej temperatury i wilgotności w szafie jest niezmiernie ważne, ponieważ urządzenia umieszczone w szafie generują ciepło podczas pracy, a nadmierna temperatura może prowadzić do pogorszenia ich wydajności lub uszkodzenia. Nie należy pomijać tematu wilgotności, która może wywołać poważne szkody w działaniu urządzeń.

Za odpowiednią temperaturę dla urządzeń w szafie serwerowej przyjmuje się wartości między 18-24˚C. Ważne jest utrzymanie stałej wartości temperatury dla zapewnienia optymalnej pracy serwerów oraz osprzętu.

Ważne jest również aby temperatura w pomieszczeniu w którym znajduje się szafa serwerowa, utrzymywała się na poziomie 20˚C. W takich warunkach serwery będą działały prawidłowo i bezpiecznie.

Czytaj więcej…

W przypadku dużej wartości generowanego ciepła wewnątrz szafy oraz wysokiej temperatury otoczenia, zamiast wentylatorów zaleca się chłodzenie szafy serwerowej przy pomocy klimatyzatora. Do klienta należy decyzja o miejscu jego zamontowania. Najczęściej montowane są one na drzwiach lub osłonach bocznych. Klimatyzator w szafie serwerowej ma za zadanie zarządzanie temperaturą i wilgotnością, co jest istotne dla prawidłowego działania urządzeń.

Nadmierna temperatura może prowadzić do przegrzania urządzeń, co z kolei może skutkować awariami i degradacją wydajności.

Do głównych funkcji klimatyzatora w szafie serwerowej należy odprowadzanie ciepłego powietrza z wnętrza szafy i następnie jej chłodzenie.

Czytaj więcej…

 

 

 

 

 

Najważniejsze informacje
o zaletach naszej firmy

Ponad 10-letnie doświadczenie
w produkcji szaf

Lata doświadczenia
w konstruowaniu obudów,
pozwalają nam wykonać
szafy stabilne i wygodne
w codziennym użytkowaniu.

Polski
producent

Wszystkie nasze produkty
powstają w całości w Polsce.
Kupując u nas wspierasz
polską gospodarkę i miejsca pracy.

Dowolne wymiary
i personalizacja

Oprócz produktów z katalogu,
wykonujemy szafy na
indywidualne zamówienia,
o dowolnych parametrach.

Dostępne liczne akcesoria,
zasilanie awaryjne etc.

Półki, kółka, cokoły,
zasilanie awaryjne,
elektro-zamki, czytniki RfID,
pomiar temperatury,
czujniki zalania.

Skonfiguruj szafę w 3 prostych krokach

1. Wybierz rodzaj szafy
2. Określ wymiary i parametry
3. Dobierz akcesoria i zleć nam produkcję

Opinie klientów to dla nas najlepsze referencje

Współpracujemy z wymagającymi klientami, którzy cenią sobie najwyższą jakość, bezpieczeństwo i niezawodność. Nasi klienci to przedsiębiorstwa, uczelnie i instytucje publiczne działające w różnych branżach i segmentach rynku.

Zobacz wszystkie

Z usług firmy korzystaliśmy kilkakrotnie. Za każdym razem mogliśmy liczyć na fachowe doradztwo w zakresie doboru niezbędnego nam sprzętu oraz oprogramowania. Dostawy sprzętu, a także ich wdrożenie przebiegały sprawnie i bezproblemowo – zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Cenimy sobie również pomoc oraz wsparcie po sprzedażowe.

Polecamy firmę SIGANTI jako doświadczonego, rzetelnego oraz fachowego partnera.

Marek Stajszczyk Europejski Fundusz Leasingowy S.A.

Fachowość, punktualność, terminowa dostawa i właściwe przeprowadzone wdrożenie utwierdziło nas w przekonaniu o tym, ze firma SIGNATI w roli partnera do bardzo dobry wybór.

Piotr Wiewióra ILF Consulting Engineers

Podczas naszej 10-letniej współpracy firma Signati dała się poznać jako profesjonalna i terminowa. Polecam!

Sebastian Gawlas SG-KLIMA

Firma rzetelnie wywiązała się ze swoich zobowiązań, dostawy wykonane zostały w założonym terminie z należytą starannością. Na podkreślenie zasługuje profesjonalizm, kultura pracy, pełna dyspozycyjność oraz perfekcyjna znajomość oferowanego sprzętu.

Rekomendujemy firmę SIGNATI jako kompetentnego i godnego zaufania partnera.

Krztysztof Małek OEPD Łabędy

Zamówione przez nas na indywidualne zamówienia przenośne szafy RACK, dotarły terminowo a ich jakość jest zgodna z naszymi oczekiwaniami. Szafy służą nam jako przenośny mini-lab. Polecamy produkty jako trwałe i wytrzymałe a firmę jako konkretną i terminową.

Łukasz Grzesiak ArrowECS

Rozwiązania zaproponowane przez firmę Signati w pełni spełniły nasze oczekiwania, a dostawa zamówionego sprzętu przebiegła sprawnie i terminowo.
Możemy polecić firmę Signati jako profesjonalnego i rzetelnego partnera w ramach zrealizowanej dla Centralnej Komisji Egzaminacyjnej usługi.

Artur Gałęski CKE

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy, zarówno tej przed i jak i posprzedażowej. Z przyjemnością rekomenduję więc SIGNATI jako rzetelnego i profesjonalnego partnera w zakresie dostaw oraz wdrożeń rozwiązań klasy Enterprise.

Krzysztof Lendzion IQ Sp. z o.o.

Zapisz się do newslettera

Jeśli chcesz od nas otrzymywać newsletter z informacjami o nowościach w ofercie, technologiach i czasowych promocjach, zostaw nam swój adres e-mail. Informacje wysyłamy nie częściej niż raz na miesiąc. Szanujemy Twoją prywatność, możesz wypisać się w każdym momencie. Szczegóły znajdziesz w naszej polityce prywatności.